Hizmet Birimlerimiz // Ağız ve Diş Sağlığı
 

Mutlu gülümsemeler sağlıklı dişlerle başlar. Ağız, çene ve diş sağlığı bölümümüz 1984’ten beri Özel Yeşilyurt Polikliniği Check-up Merkezinde hastalarımıza hizmet vermektedir. Son teknolojik gelişmeleri bünyesinde barındıran bölümümüzde, diş hekimliğinin tüm disiplinlerinde hijyenik şartlarda başarıyla hasta memnuniyeti asıl alınarak hizmet vermektedir.

Ağız içi kamera sayesinde hastalarımıza görsel olarak ağızlarındaki problemli bölgeler gösterilerek yapılması gereken işlemler anlatılmakta, hasta-hekim işbirliği ile tedavi planlaması yapılmaktadır.

Sterilizasyon kurallarına uyarak yapılan tüm girişimlerde kullanılan tüm aletler özel sterilizasyon poşetleri içinde otoklavda steril edilerek işlem esnasında hastanın yanında kullanıma açılmaktadır.

Kliniğimizde verilen diş hekimliği hizmetleri :

KORUYUCU DİŞ HEKİMLİĞİ :

Ağızda ilk dişin çıkması ile birlikte koruyucu diş hekimliği uygulamaları da başlamaktadır. Çocuklukta kazanılan alışkanlıklar ömür boyu devam eder düşüncesi ile 3 yaşından itibaren çocuklarımız diş hekimleri ile tanıştırılmalıdır. Önceleri oyun şeklinde başlayan ziyaretler ile çocuklarımız zamanla diş hekimlerine gelmeyi alışkanlık haline getireceklerdir. Buradaki en önemli amacımız diş-dişeti hastalıkları başlamadan önce veya erken dönemlerinde tanı konularak tedavini yapılmasıdır.

İMPLANT CERRAHİSİ VE PROTEZİ :

Son yıllarda eksik olan dişlerin yerine, komşu dişlere zarar vermeden çene kemiği içine diş kökü görevini yerine getiren implant uygulamaları başarıyla yapılmaktadır. Hastalar aynı gün implant yaptırdıktan sonra dişleri yapılarak kliniğimizden ayrılmaktadırlar. Hareketli protez kullanmak  birçok hastalarımız için gerek kullanımı yönünden, gerek psikolojik, gerekse sosyal hayata çeşitli zorluklar doğurmaktadır. Implant uygulamaları her geçen gün daha ileri teknikler ve dokuya uyumlu yeni maddelerin kullanıma sunulmasıyla hasta ve hekimi son derece memnun eden sonuçlar vermektedir.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMALARI :

Dişlerde doğum da olan veya sonradan meydana gelen, hastaları rahatsız eden her türlü estetik problemler önce hasta sağlığı esas alınarak çözülmektedir.

LAZERLE DİŞ TEDAVİSİ VE CERRAHİ UYGULAMALAR :

Son yılların en önemli teknolojik gelişmelerinden olan lazer diş hekimliğinin birçok alanda  başarıyla kullanılmaktadır. Kliniğimizde uygun hastalara lazerle her türlü yumuşak doku operasyonları, diş beyazlatma, hassasiyet giderilmesi, kanal tedavileri, dişeti tedavileri, cerrahi ve estetik dişeti şekillendirilmesi, aftlar, herpes lezyonlarının tedavileri gibi uygulamalar yapılmaktadır.

KONSERVATİF TEDAVİLER ( Çürük tedavileri ve estetik dolgular ) :

Sağlık ağızdan başlar prensibiyle çürük dişler mutlaka tedavi edilmelidir. Tüm dolgu, inley, onley, kompozit laminalarla dişleriniz yeni baştan şekillendirmekte, kırık dişler estetik restorasyonlar yapılabilmektedir.

ENDODONTİK TEDAVİLER ( Kanal tedavileri ) :

Her türlü diş kökü kanal tedavileri uygulanmakatdır.

PEDODONTİ ( Çocuk Diş tedavisi ) :

Tüm süt diş dolguları, kanal tedavileri yapılmaktadır, ayrıca fluor ve fissür örtücülerle çürükten koruma başarıyla sağlanmaktadır.

CERRAHİ UYGULAMALAR :

Diş çekimi, gömük diş çekimi, kist operasyonları, diş kökü rezeksiyonları uzman hekimlerimiz tarafından son derece steril şartlar altında, lokal anestezi ile başarıyla uygulanmakatdır.

PROTEZLER :

Tüm kron köprü protezleri, zirkonyum uygulamaları, implant üstü protezler, hassas bağlantılı protezler full estetik sağlanarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca iskelet ve total protez uygulamaları da yapılmaktadır.

DİŞ BEYAZLATMA :

Doğuştan koyu renkli dişlerde ve çeşitli faktörlerden dolayı zamanla renklenmeye maruz kalmış dişlerde beyazlatma çalışmalarımız çok iyi sonuçlar vermektedir. 

HAMİLELİKTE DİŞ BAKIMI VE TEDAVİSİ :

Hamilelikte diş bakımı çok önemlidir. Diş ve dişeti problemleri hamilelikte artmaktadır ve bunların giderilmesi gerekmektedir. Gebelikte ağız ve diş bakımı, hijyen ve tedavileri için rahatlıkla bize başvurabilirsiniz. Kadın doğum uzmanımızla iş birliği içinde hamile hastalarımızda gerekli olan tedaviler başarı ile uygulanmakatdır.

 
Yeşilyurt Polikliniği © 2008 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Grimor